Tříkrálová sbírka

V rámci charitní Tříkrálové sbírky pro lidi v nouzi se letos (2017) na Vodolce koledovalo do dvou pokladniček. S jednou chodila po městě 5. ledna skupinka paní Hruškové z charitního stacionáře se třemi školními dětmi (výtěžek činil 4 671 Kč). Druhou pokladničku měla s sebou skupinka pětí dětí s P. Kamilem 7. ledna a do této pokladničky se koledovalo také v kostele (5 689 Kč). Téměř dvě třetiny výtěžku z 10 360 Kč se vrátí Farní charitě Neratovice, která v Odoleně Vodě provozuje stacionář pro seniory a sbírku v našem městě organizovala. Zbylá třetina je určena na podporu centrálních projektů Charity ČR, na pomoc do zahraničí (10 %) a režii sbírky (5 %).

Tříkrálová sbírka se v celé ČR letos konala již posedmnácté a její výnos byl dosud nejvyšší – překročil sto milionů korun.

vložil 22. září 2017, 14:56
v kategorii Fotogalerie