V KOSTELE SV. KLIMENTA VYROSTL SOKOLŮV BETLÉM

Kostel sv. Klimenta na Vodolce dostal vánoční výzdobu.

Vedle kazatelny byl vztyčen pětimetrový smrk, svěží zelený strom bez ozdob. Sochu Panny Marie Lurdské ve výklenku na pravé straně kostela na čas nahradil klasický betlém z počátku 20. století provázený čtyřmi jehličnany se zavěšenými slaměnými ozdobami. Všechny stromy daroval naší farnosti pan Zdeněk Sternberg, potomek starobylého šlechtického rodu. 

Uprostřed kostela vyrostl věhlasný „Vodolský betlém“ v podobě věže-zikkuratu, který v polovině 80. let vytvořil přímo pro vodolský kostel výtvarník Václav Sokol. Autor byl 23. prosince stavbě betlému osobně přítomen. Nutná byla i asistence odborníka na elektro Vojty Radolfa a řady ochotných brigádníků. Vodolský betlém, kteří tvoří jakousi duchovní osu chrámové stavby, bude zdobit náš kostel až do konce vánočního období.  

S Václavem Sokolem jsme přinesli rozhovor ve farním Věstníku 1/2017.

Jan Oulík


vložil 26. prosince 2018, 7:30
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář