MINISTRANTSKÉ SETKÁNÍ

V prvním červnovém víkendu 2024 se konalo na faře v Odoleně Vodě setkání ministrantů. Tématicky bylo zaměřené na členění liturgického roku a které liturgické knihy při bohoslužbě užíváme. A co se skrývá v té největší a pro ministranty nejtěžší z nich – misálu, podle kterého se slaví mše svatá. Po teoretické průpravě následoval podvečerní ministrantský nácvik v kostele, kde bylo možné naučené vědomosti propojit s praxí během sobotní večerní mše svaté. Poté následoval večerní program a opékaní buřtů na ohništi u fary. Probuzení do nedělního rána na faře bylo snadné, protože děti přilákala vůně připravené snídaně. Ministrantské setkání zakončila společná nedělní mše svatá.

 


vložil 2. června 2024, 8:00
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář