Svatý Mikuláš

Druhou neděli adventní (4. prosince) do naší farnosti, konkrétně do kostela sv. Klimenta na Vodolce, zavítal na milou návštěvu otec biskup Karel Herbst. Jeho přítomnost a povzbudivá slova promlouvala k našim srdcím. 

Současně s ním k nám přišel i jiný biskup, a to sv. Mikuláš s andělem, kteří byli uvítáni sborovou hudbou. Zvláště děti měly z návštěvy
sv. Mikuláše velkou radost. Anděl totiž přinesl plný košík perníčků ozdobených symbolem kotvy, atributem sv. Klimenta. A na každé dítě se dostalo. A jaké přání projevil pan biskup Herbst? „Aby na mne sv. Mikuláš mrknul,“ poznamenal se svým osobitým humorem. Stalo se, a kromě toho obdržel od patera Kamila hořčičné zrnko, známé z novozákonního podobenství – tak nepatrné a přeci tak silné!

 


vložil 22. září 2017, 15:00
v kategorii Fotogalerie
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář