POUŤ MA SVATOU HORU ZA POVOLÁNÍ

Svatá Hora patří k nejvýznamnějším mariánským poutním místům ve střední Evropě. Každý rok sem přichází tisíce poutníků, aby uctili Pannu Marii Svatohorskou, jí děkovali a prosili ji o pomoc.

Těší mě, že naše farnost v rámci poutě za duchovní povolání na Svatou Horu opět po roce putovala. 

Byl to již 17. ročník v řadě a pouť se konala v pátek a v sobotu 11. a 12. května 2018. S mladými z naší farnosti jsem se zúčastnil nočního putování z Dobříše. Na cestu krom jiného jsme byli vybaveni slovem katecheze P. Jakuba Sadílka OFM. První část pouti probíhala v noci a pěšky a po pěti a půl hodinách a 17 km jsme zdárně na Svatou Horu došli. Po přivítání místním duchovním správcem u brány poutního areálu jsme k odpočinku ulehli do sklepení Svaté Hory. 

Sobotní dopolední program probíhal tamtéž a měli jsme v rámci tématu poutě možnost vyslechnout svědectví mladého kněze, řeholníka a dále rodiny (manželů). Svědectví provázela ústřední myšlenka: hledání povolání, co je v něm krásné, co těžké.

Vyvrcholením pouti byla společně slavená mše sv. s arcibiskupem Dominikem kardinálem Dukou.

K pouti se přidali i další farníci, kteří společně s kralupskou farností přijeli na Svatou Horu autobusem.

S poděkováním za proběhlou pouť P. Kamil Vrzal


vložil 15. května 2018, 13:12
v kategorii FotogalerieJiž proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář