BRIGÁDNICKÉ REPETE V DRASTECH

O pracovní brigádě naší farnosti na stavbě kláštera karmelitek v Drastech u Klecen koncem října už jsme psali. Pro velký úspěch jsme výpravu hned po čtrnácti dnech – v sobotu 10. listopadu zopakovali. Počasí nám tentokrát přálo. Skupinu „sester v akci“ posílila skupina dobrovolníků z několika míst naší farnosti a pracovní četa bohoslovců z pražského semináře. Kromě klasického otloukání cihel z bouračky bylo na programu dne klučení louky na severní straně areálu. S pomocí řady ochotných rukou i dvou motorovým pil a historického traktoru z roku 1959, který řeholnice žertem označují za „nejstaršího člena komunity“. Vrcholem akce byla společná modlitba breviáře pod širým nebem a oběd ze společných zásob včetně opékání buřtů. Pravidelné sobotní brigády budou v Drastech pokračovat do začátku adventu (podle venkovních teplot) a pak zase na jaře.

jou


vložil 11. listopadu 2018, 10:44
v kategorii FotogalerieJiž proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář