V DRASTECH HŘÁLO BRIGÁDNÍKY PODZIMNÍ SLUNCE

Na pravidelné sobotní brigádě při budování nového kláštera karmelitek v Drastech u Klecan se díky pěknému počasí 12. října 2019 sešly desítky brigádníků. S terénními úpravami v areálu přijeli sestrám pomoci členové party Staré páky v čele se svoji hlavou, pražským emeritním biskupem Kájou Herbstem. Staré Páky doplnili brigádnice a brigádníci z naší farnosti a samozřejmě pracovaly i samotné řeholnice.

Vše začalo ranní mší svatou na louce s biskupem Kájou Herbstem a P. Kamilem Vrzalem, ti nejpracovitější vydrželi v Drastech až do pozdního odpoledne.

Do bývalého zemědělského dvora v Drastech se sestry budou moci nastěhovat v únoru příštího roku poté, co stavební firma dokončí rekonstrukci „budovy zámečku“. Ten by měl po dokončení celého areálu sloužit dům po poutníky.

Jan Oulík

Foto: Jan Oulík, Bob Flídr

 

 


vložil 17. října 2019, 5:42
v kategorii FotogalerieJiž proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář