Dobývání bezového pahýlu

Farní brigáda v areálu bosých karmelitek v Drastech 17. dubna se konala za chladného, téměř zimního počastí, nicméně ve velmi příjemné atmosféře.

Brigádníků z farnosti přišlo kvůli nečasu jen tolik, co prstů na jedné dlani, do díla se však s chutí zapojily přítomné řeholnice a tak šla práce od ruky. Ženy pálily větve a odřezky, muži dobývali zbytky náletových dřevin, které vyrašily u paty neomítnuté kamenné zdi, zbytku staré stodoly. Úkolem bylo pařízky vydolovat a nezbořit při tom zeď.  

Dobývání houževnatého bezového pahýlu připomínalo moderní variaci na pohádku O veliké řepě. Hlavními postavami byli v tomto klání pater Kamil a Přemek Doksanský, vítanou posilou pak miniaturní bagr „Bobík“ řízený sestrou Terezou. Společné úsilí a důvtip zúčastněných nakonec slavil úspěch, pahýl byl vyrván a zeď zůstala (téměř) celá. Stavební rekonstrukce daného místa může úspěšně pokračovat. Jednou v těch místech mají parkovat zemědělské stroje.

Příjemným bonusem celé brigády byla společná modlitba breviáře kolem ohniště a následné opékání buřtů. Jaro budiž pochváleno!   

Jan Oulík

 


vložil 18. dubna 2021, 7:54
v kategorii FotogalerieJiž proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář