KAPLE V ŘEŽI MÁ NOVÝ ZVON

Na věžičce kaple sv. Václava v Husinci-Řeži se v neděli 12. září rozezněl nový zvon. „Ať sjednocuje naší obec,“ popřála mu do vínku starostka Veronika Kristová, neboť právě díky vydatné finanční podpoře místních obyvatel byl nový zvon loni ulit, je dílem Petra Rudolfa Manouška. Kvůli epidemii koronaviru však musela být slavnost odložena na letošní září. „Zvon, když zní, zve všechny. Nevybírá si jen ty ‚dobré’, všichni jsme zváni,“ řekl biskup Václav Malý před požehnáním nového zvonu. Ten nahradil starý puklý zvonek a následné vyzvánění z reproduktorů, které z elektronické nahrávky svolávalo k pravidelné nedělní bohoslužbě. Po slavnosti, které se zúčastnilo množství „kostelních“ i „nekostelních“ obyvatel, byl zvon zavěšen do věžičky a brzy poté poprvé zazněl jeho hlas.

Samotná kaple v Husinci-Řeži vznikla v roce 1946 ze soukromé iniciativy jako poděkování za přežití útrap druhé světové války.

jou

Video k shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=_ecGxYwczXs

   


vložil 13. září 2021, 15:39
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář