Pouť se snítkou jeřabiny

Pěšky, automobilem nebo na kole přišli a přijeli na Vavřineckou pouť do Veliké Vsi v neděli 14. srpna poutníci z místa a blízkého okolí. Mnozí ozdobeni snítkou jeřabiny, symbolem tohoto světce –římského mučedníka z časů pronásledování církve. Skupina z Odoleny Vody se vydala v čele s farářem Kamilem Vrzalem brzy ráno od kostela sv. Klimenta přes Čenkov a cestou mezi poli, cyklisté přijeli po silnici.

Po mši svaté v zaplněném kostele následovalo přátelské posezení na návsi v blahodárném stínu stoleté lípy. Vše korunováno bohatým pohoštěním, které velkovesští pro účastníky bohoslužby připravili. Ještě předtím všechny přítomné pozdravil pan starosta Petr Kovářík a poděkoval za dobrou spolupráci mezi obcí a farností.

Oslava sv. Vavřince, kterému je zasvěcen místní kostel, začala ve Veliké Vsi již v sobotu večer pouťovou slavností u rybníka. K tanci zahrála skupina Largo a nechyběla tombola.

jou       


vložil 21. srpna 2022, 13:14
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář