ZVONY PRO VODOLKU

Rádi bychom oznámili, že byla zahájena sbírka na dva chybějící zvony do věže kostela sv. Klimenta na Vodolce, kde se dnes zvoní na jediný zvon z roku 1609. Iniciativy se chopil místní spolek Vkus, sdružující místní umělce a osoby se zájmem o kulturu, a záměr podpořila místní farnost.

Zvonař Petr Rudolf Manoušek nám doporučil opatřit hned dva zvony, jejichž tóny by s naším stávajícím zvonem utvořily harmonický souzvuk. Trojici by tvořil nový větší zvon Kliment (350 kg, ladění h1), současný zvon z roku 1609 (ladění d) a nový menší zvon Marie (105 kg, fis2).
V rámci sbírky je potřeba vybrat finance také na náklady, které budou s osazením zvonů bezprostředně souviset. Těmi jsou oprava zvonové stolice s podlahou a výroba nového dřevěného okna, kterým bude instalace zvonů probíhat.

Dohromady s těmito pracemi bude celková částka za oba nové zvony 1,1 milionu korun.

Informace o sbírce

Číslo účtu: 2302618112/2010 u Fio Banky

Nahlížení na transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2302618112

Sbírku organizuje kulturní spolek VKUS ve spolupráci s Římskokatolickou farností Odolena Voda

www.vkus.wodolka.cz, farnostodolenavoda.cz

Kontakt: vkus@wodolka.cz, tel. Václav Mašek 739 111 331

Uvedení dárců na památeční desce, či zvonu

Všichni dárci budou v případě zájmu uvedeni na desce umístěné ve zvonici

Dárci nad 25 000,-Kč budou uvedeni na zvonu cca 2 cm písmem

Dárci nad 50 000,-Kč budou uvedeni na zvonu cca 4 cm písmem

Prosíme všechny dárce, kteří budou chtít být zveřejnění, aby uvedli své jméno či rodinu do zprávy k platbě, případně nás kontaktovali.

 

 


vložil 29. května 2024, 17:19
v kategorii Již proběhloZveme Vás
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář