Farní pouť do Panenských Břežan

Den před svátkem svaté Anny v neděli 25. července jsme se vydali pouť do kaple sv. Anny v Panenských Břežanech.

Zpočátku se účast zdála slabá, protože ráno se nás u kostela sešla jen hrstka, ale nakonec byla kaple v Břežanech plná, a ještě se musela řada židlí, aby bylo místo i pro další, kteří přijeli vlastním automobilem, autobusovou linkou nebo připutovali na kolech.

My se vydali poctivě pěšky od kostela sv. Klimenta v Odoleně Vodě přes Dolínek a dál po silnici a polní cestou kolem kozí farmy. Cestou jsme si rozdělili desátky modlitby růžence a pak se ho společně modlili. Aniž bychom spěchali, za slunečného počasí jsme po hodině došli k cíli naší poutě, k překrásné kapli sv. Anny.

Samotné bohoslužbě předcházela krátká přednáška Petry Oulíkové o historii a výzdobě kaple, vystavěné v letech 1705–1707 podle návrhu architekta Jan Blažeje Santiniho-Aichla.

Poutní bohoslužba byla zaměřena na prarodiče a seniory, jež slavili svůj první světový den.

Václav Strach

 

 


vložil 25. července 2021, 17:47
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář