Žehnání zvířat na Vodolce

Zvířata jsou nám z živočišné říše nejblíže. „Pijí tutéž vodu jako my, dýchají stejný vzduch, dělají nám společníky. Mnohdy nám rozumějí lépe než mnozí lidé. Beze slov.“ Touto myšlenou uvedl P. Matúš Kocián bohoslužbu, která proběhla na Vodolce na svátek sv. Františka z Asssisi (4. října), patrona zvířat a přírody. V jejím závěru pater Matúš požehnal nejen pejsky, želvy, králíky a fretku(?), ale také jejich majitelům, kteří své mazlíčky přivedli a přinesli na prostranství před kostelem sv. Klimenta. „Zvířata žehnám proto, abychom si uvědomili, že je máme od Boha, a že on, který miluje všechno, co stvořil, od nás také žádá podobné jednání,“ vysvětlil pater Matúš, vystudovaný biolog. Účastníci bohoslužby vyznali také lítost na skutky, kterých se lidé na přírodě a živočiších dopouštějí.


vložil 6. října 2021, 19:51
v kategorii FotogalerieJiž proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář