VÝSTAVA PÍSMO NA OBRAZECH

Písmo na obrazech Pavla Kuneše

Výklad přímo od malíře a kněze Pavla Kuneše zažili ve čtvrtek 30. listopadu na faře v Odoleně Vodě návštěvníci vernisáže výstavy obrazů s výraznými biblickými nápisy. Inspirací k tomuto způsobu bylo autorovo zjištění, že lidé dnes často neznají kontext zobrazených příběhů, a proto je záhodno je do obrazu vypsat. Nikoli jako strohý biblický citát, ale spíše citát drobně převyprávěný či do češtiny nově přeložený. Protože při překladu, podle P. Pavla, „není možné neudělat chybu“, když jedno řecké slovo má hned několik, často dosti různých významů a překladatel z nich musí jeden zvolit. Devět obrazů vystavených ve farním sále tak představuje autorovo hledání nejen výtvarného stylu, ale zejména smyslu poselství, které nám Kristus ve svých výrocích a podobenstvích zanechal.

Jan Oulík


vložil 1. prosince 2023, 10:00
v kategorii Již proběhlo
Článek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Zde můžete napsat komentář, nebo použít odkaz ze svého webu.


Napsat komentář